„Ciepły Montaż”

Standardowy montaż okien i ciepły montaż okien – różnice

Podstawowa różnica pomiędzy standardowym (tylko pianka PUR) montażem okien, a tak zwanym ciepłym montażem sprowadza się do sposobu wykonania uszczelnień przestrzeni pomiędzy murem konstrukcyjnym budynku, a ramą ościeżnicy okna. W montażu standardowym szczeliny dylatacyjne wokół okna wypełniane są pianką PUR i… to koniec uszczelnień. W ciepłym montażu termoizolacja z pianki PUR jest dodatkowo zabezpieczana od strony zewnętrznej foliami wodoodpornymi i paroprzepuszczalnymi, oraz od strony wewnętrznej foliami paroizolacyjnymi, a dokładniej foliami o większym oporze dyfuzyjnym niż opór dyfuzyjny folii zewnętrznych. W związku z tym, że „ciepły montaż” można wykonywać na wiele sposobów znane są również rozwiązania, w których pianka i folie zastępowane są taśmami rozprężnymi o odpowiedniej charakterystyce albo w których równocześnie stosuje się taśmy rozprężne, piankę PUR i folie lub jeszcze inne kombinacje materiałów uszczelniających.

Co oczywiste, zastosowanie w uszczelnieniach jedynie pianki PUR, czyli montaż standardowy jest rozwiązaniem najszybszym i najtańszym, a przez to ciągle najpowszechniejszym. Nie oznacza to jednak, że jest to jednocześnie rozwiązanie najkorzystniejsze ze względów technicznych.

Fragment artykułu z portalu oknotest.

Proponujemy montaż okien.

Wybór energooszczędnej,  wielokomorowej stolarki, wyposażonej w pakiety 3-szybowy i systemy 3-uszczelkowe to tak naprawdę połowa sukcesu. Niezwykle ważny jest tu sam montaż. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów  przez ostatnie lata zdołaliśmy wyselekcjonować oraz wyszkolić własną grupę fachowców , znających się na swojej pracy, działających według zaleceń i norm podanych przez producentów.


Dlatego też chcielibyśmy zaproponować Państwu tzw. „ciepły” montaż warstwowy z wykorzystywaniem folii paroszczelnych oraz paro przepuszczalnych. Jest to nowoczesny sposób montażu okien polegający na dodatkowych uszczelnieniu szczeliny dylatacyjnej oraz ochrony piany poliuretanowej przed promieniowaniem UV i pochłanianiem wilgoci.

Zachęcam również do obejrzenia prezentacji „Ciepłego montażu” :

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone WegrowskieOkna.pl